Siyaset

Hakimden Cumhuriyet’e terör dersi

Cumhuriyet Gazetesi’nin 9 yöneticisi hakkında tutuklama kararının gerekçesinde önemli tespitler yer aldı. İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimi Mustafa Çakar tarafından verilen kararda, tutuklama kararına ilişkin birçok delil ortaya konuldu.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan birçok haber, manşet ve haber detaylarında FETÖ Silahlı Terör Örgütü ile PKK Silahlı Terör Örgütü’nün propagandası sayılabilecek ve bu örgütler lehine algı oluşturabilecek haberlere yer verildiği kaydedildi.

mjed

DARBE KARŞI ÇIKMAK TEHLİKELİ GİBİ YANSITILDI

15 Temmuz 2016 FETÖ Silahlı Terör Örgütü darbe girişimi sonrası 17 Temmuz 2016 tarihinde gazete manşetinin “Sokaktaki tehlike” olarak çıktığı, Cumhurbaşkanımızın tanka asılan posterlerinin manşet yapılarak sokağa çıkıp demokrasisine sahip çıkılma hadisesinin tehlike olarak görüldüğü belirtildi.

FETÖ KUMPASI

“İşte Erdoğan’ın yok dediği silahlar” başlığı altında FETÖ kumpası olduğu mahkemelerce tespit edilen MİT’e ait yardım tırlarının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğrafların manşetten yayınlandığı ifade edildi.